Konyaspor'un Transfer Listesi


Evet lig haftasonu oynanacak maçlar sonunda tamamlanacak ve bir başka spor şöleni olan transfer sezonu başlayacak.  Konyaspor'da bu transfer döneminde hareketli takımlardan biri olacağı benziyor. Çünkü hafta içi seneye de Konyaspor da olacağını açıklayan Aykut Kocaman bu sezon ki takıma kendi kurmamıştı. Sezonun 8.haftasi Konya'ya gelen teknik adam kendi futbol mantalitesine daha yakın bir takım kurmak isteyecektir.  Yine Konyaspor'un UEFA Kupasına katılma ihtimali ve taraftarın bu seneki coşkusu seneye daha iddialı bir takım kurmayı gerektiriyor gibi ! 
Tabi şimdiden spor medyasında ve sosyal medya da Konyaspor'un transfer etmesi gereken bölgelerle ilgili yorum ve tahmin yapılıyor. İyi bir son vuruşçu,  solbek, Kaleci gibi pek çok kişi bölge ve isim tavsiyesinde bulunuyor. Ama benim transfer listem bambaşka! Konyaspor da yıllar önce oynamış ve çok başarılı bir futbolcu bir Konya ile ilgili ilginç bir anı paylaşmıştı. Anı şöyle idi ; "Konyaspor a gelmeden önceki oynadığımız takımda namaz bile sorundu. Nerdeyse habersiz ibadet edip, Odamızı ibadet zamanlarında kilitlerdik. Sonra Konyaspor'a transfer olduk. Birgün kampta namaz kılarken kulüp başkanı geldi ve bana hafız kamet getirde farzı cemaat yapalım dedi. O andan sonra Allahım ne güzel bir takıma gelmişim diye dua ettim" diyerek güzel bir anı paylaşmıştı. Çünkü o futbolcu gerçekten müthiş bir futbol oynamıştı Konya'da. Tabi buradan yanlış anlaşılmasın Konyaspor'a namaz kılan oyuncu falan alınsın falan demiyoruz. Kast  ettigimiz Konya sehrine o yönü ile intibak edip başarı sağlanması. Transfer sezonlarında Konyaspor un makul para teklif edip , Konya oldugu icin veya eşinin,ailesinin istememesi üzerine düşünenler ve aklı daha büyük sehirde olanlara şerh konulmalı! O Yüzden transferde 1.şart Konya şehrinde yaşamayı kalben ve aklen uygun bulan sporcular olmalı. Aklı İstanbul,Ankara veya Avrupa şehirlerinde olan sporcular bu şehirde başarılı olamaz. Konya şehrinde futbol oynarken bu şehirde de bulunmaktan keyif alan sporcuların başarılı olmaları içten bile değil.
İkinci olarakta herkes sağ bek, sol bek, Kaleci,  forvet derken bence her takımda olması gerekenler şunlar ; 
*Bir takımda mutlaka yaşı ve tecrübesi tartışılmaz futbolcular olmalı ve bunlardan birisi ağır abi birisi alttan da alabilen abi olmalı
* Her takımın olmazsa olmazı espri yeteneği üst düzey olan en az 3 isim
* Yine her takımda az konuşan , işkolik futbolcular olmalı.
*Takımın yabancıları ile yabancı dil konuşabilen,onlarla futbol dışında beraber olan insanlar olmalı 
* Yine bir spor kulübünde o takımın şehrine aşık birkaç yerli isim olmalı
Kısacası her takımda somurtkan-güleç, obur-sıska,ihtiyar -genç , yıldız - yıldız olmayan,  kariyer-para-görev için oynayanlar , zeki-orta akıl , akil-deli ..
 Velhasıl birbirini tamamlayan insan grubu oluşturmak öncelikli olmalı. Takım dediğin Nuh'un Gemisi gibi olmalı. 

Tarih: 29.05.2015

KonyaSpor
http://www.konyaspor.com/