Bu Neyin Öfkesi !


Bugün tatsız bir yazı okuyacaksınız.

Sezon bitti. Gösterilen inişli çıkışlı performansa rağmen 8.’lik fena bir sonuç değil. Konyaspor taraftarı bu sezona damga vurdu. Sevgisi, ilgisi, takımı sahiplenmesi ile… vesaire vesaire…

Bu sezona ilişkin pek çok güzellik varken bu “tatsız yazı hikayesi” nereden çıktı diyebilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraf Ankara’daki Beşiktaş-Konyaspor maçından sonra sosyal medyada paylaşıldı. O yüzden buraya almakta sakınca görmedim. Resimdeki kardeşimi tanımıyorum. Konya’dan Ankara’ya takımını desteklemeye, zevkli bir maç izleyip güzel bir gün geçirmeye heveslenmiş yüzlerce Konyaspor taraftarından biri olduğu açık.

O günden bu yana 17 gün geçti, o günden beri düşünüyorum:

·         Bu kardeşimiz “kafasına” cop vurulmasına yol açabilecek ne yapmış olabilir?

·         Otobüsün içine biber gazı sıkıldığı iddiaları var. Konyaspor taraftarı, otobüsüne biber gazı sıkılmasına yol açabilecek ne yapmış olabilir?

 

Ben bulamadım, bilen varsa da anlatırsa memnun olurum.

 Dostlar, bu nedir? Yıl olmuş 2015, maç izlemeye giden taraftara reva görülen şiddete bak.

Hangi takımın taraftarı olduğu da önemli değil ama, hele de bu sezon, hele de bu sezonun açık ara “Oscarlık” ilan edilen taraftarına yapılınca insan iyice umutsuzluğa kapılıyor, öfkeleniyor.

Bunu yapan kimse ortaya çıkarılmalı. Konyaspor yönetimi de, bu şehrin politikacıları da en azından bu kadarını, bu taraftara borçludur. Bu şehrin ve kulübün yöneticileri, bu taraftarın ister evinde, ister deplasmanda en ufak bir kaba kuvvetle karşılaşmadan maça gidebileceğini, centilmence takımını destekledikten sonra sağ salim evine dönebileceğini garanti etmelidir.

Başkası ne düşünür bilemem, ama yaptığınız stadyum da,  yaptığınız-yapacağınız en cafcaflı transferler de o kardeşimin kafasından akan kanın bir damlasına kurban olsun. Hiçbir şey insan canından değerli değildir.

Sevgiyle, saygıyla…Tarih: 6.06.2015

KonyaSpor
http://www.konyaspor.com/