Konyaspor Transfer Raporu


Ligin bitmesi ile diğer Kulüpler gibi Konyaspor da da gündem transfer. İç transferde hemen hemen istediğini başaran Konyaspor da , dış transferde ise girişimler devam ediyor. İç transferde Ali Turan , Kaya Tarakçı, Uğur İnceman ve Ali Çamdalı ile sözleşme yenileyen Konyaspor,  anlaşmak istediği bir diğer oyuncusu Mehmet Güven'i Osmanlıspor ' a kaybetti. Kaptan Hasan Kabze ile yola devam edilmezken , Djalma,Mahlangu, Özgür, Kokolevic ile de yola devam edilmeyeceği belirtildi. Konyaspor geçen sezon ki Takımdan şu anda sadece Torje ile yeniden imza masasına oturmak istiyor. Kiralık futbolculardan İshak, Ali Dere,Mbamba,Abdulkerim gibi isimlerin yeniden kiralanması söz konusu iken Recep Aydın'ın da kiralanması yüksek ihtimal görünüyor. Anadoluselçukspor dan ise H.İbrahim , Candemir ve Aykut Uluç'un ise kampa katılacağı belirtiliyor. 
     Dış transferde ise Bundesliga dan Arnavut Mahe , Siyahi defans oyuncusu Dossa ve gurbetçi Selçuk Alibaz ile kontrat imzalandı. Mahe , orta saha oyuncusu olup, duran ve uzaktan şutları ile etkili olduğu belirtilirken ; Dossa nın ise golcü bir defans oyuncusu olduğu gelen bilgiler arasında .
Gündemdeki isimler ise Rizespor kalecisi Serkan Kırıntılı ile K.Erciyesspor un sol Beki Anıl Karaer.  Her iki oyuncu ile de imza atılması an meselesi. 


Tarih: 20.06.2015

KonyaSpor
http://www.konyaspor.com/